Środa 17 października 2018
Dziś imieniny: Antonii, Ignacego, Wiktora
Wybierz sobie sejmik!
Fot: R. SIKORA
Bieżące wydanie:

21 października pójdziemy do urn, by zagłosować w wyborach samorządowych. Do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego musimy wydelegować 39 radnych. O te miejsca, w sześciu okręgach, ubiega się 434 kandydatów. Wyłonimy nie tylko nowy sejmik, ale też radnych gmin (miast), powiatów oraz wójtów, burmistrzów, prezydentów. W poprzednich wyborach samorządowych najwięcej trudności sprawiło głosowanie do sejmików. Jak oddać ten głos, żeby był ważny? Na niebieskiej karcie stawiamy tylko jeden znak „x”! Robimy to w kratce przy nazwisku tylko jednego kandydata z wybranej przez nas listy. Co istotne: znak „x” to co najmniej dwie linie, które przecinają się w obrębie kratki.

Fot: ARCHIWUM MPPP

W Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można obejrzeć trzy nowe wystawy stałe.

Fot: ARCHIWUM WBPiCAK

W wydawnictwie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu ukazała się książka Wojciecha Bogajewskiego „Mieszkańcy województwa poznańskiego – ofiary ludobójstwa katyńskiego”.

Fot: ARCHIWUM TEATRU NOWEGO

Na deskach Teatru Nowego w Poznaniu obejrzeć można przedstawienie w reżyserii Mikołaja Grabowskiego pt. „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie”.

Fot: ARCHIWUM TEATRU WIELKIEGO

Na 21 października w Teatrze Wielkim w Poznaniu zaplanowano premierę baletowego spektaklu pt. „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków” na podstawie baśni braci Grimm.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Mąż zasadził, ja się relaksuję

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Czy weźmiesz udział w jesiennych wyborach samorządowych?