Poniedziałek 6 kwietnia 2020
Dziś imieniny: Ady, Celestyny, Ireneusza
Jak palić, by nie było dymu?
Fot: ARCHIWUM UMWW
Bieżące wydanie:

Jesienią, zimą i wczesną wiosną, czyli w sezonie grzewczym, z tysięcy kominów wydobywa się gęsty toksyczny dym, z którym do atmosfery trafiają trujące substancje. Wielu z nas ma w pobliżu uciążliwego sąsiada, który potrafi „zadymić” połowę ulicy. Coraz więcej osób zwraca też uwagę na zanieczyszczone powietrze. I stawia pytania: czy rozmaite substancje, które codziennie wdychamy, rzeczywiście tak nam szkodzą? Czy powietrze jest coraz gorsze, smog większy, czy to może efekt badań, których kilkanaście lat temu nie prowadzono na taką skalę?

W związku ze wzrastającym zagrożeniem epidemiologicznym od 12 marca zamknięto wiele podległych samorządowi województwa instytucji kultury. Nieczynne są muzea, teatry odwołały spektakle, do końca marca nie odbędzie się wiele wydarzeń i imprez masowych.

Fot: ARCHIWUM MPP

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy przygotowało w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach nową wystawę stałą pt. „Dziekanowice i ich mieszkańcy”.

Fot: ARCHIWUM MPPP

W Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można obejrzeć wystawę pt. „Piast TOTAL WAR. Wojskowość w Polsce wczesnopiastowskiej”.

Fot: ARCHIWUM MPP

„Broń drzewcowa i uzbrojenie ochronne z Ostrowa Lednickiego, Giecza i Grzybowa” – to tytuł publikacji wydanej przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy dzięki dofinansowaniu z ministerstwa kultury.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Uparty jak Kmicic

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Jaka inwestycja będzie najważniejsza w nowej kadencji samorządu województwa?