Niedziela 27 maja 2018
Dziś imieniny: Amandy, Jana, Juliana
Murem za niepodległością
Fot: A. BOIŃSKI
Bieżące wydanie:

26 kwietnia w Poznaniu odbyło się drugie posiedzenie Sejmiku Młodzieży Województwa Wielkopolskiego. Młodzi przedstawiciele z niemal wszystkich wielkopolskich powiatów (łącznie 81 uczniów) przyjechali do Poznania, by w siedzibie samorządu województwa wziąć udział w drugim posiedzeniu sejmiku młodzieży. Tym razem, ze względu na to, że w 2018 r. przypadają ważne dla nas rocznice (stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę i wybuchu Powstania Wielkopolskiego), debata w sali plenarnej oraz dyskusje w komisjach koncentrowały się wokół historii, patriotyzmu i upamiętnienia najważniejszych regionalnych wydarzeń oraz postaci. 

Fot: ARCHIWUM MOZK

Ostatni weekend kwietnia to historyczna podróż w przeszłość, na którą zaprasza Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu-Zawodziu, oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. 

Fot: ARCHIWUM MPP

W Gieczu można obejrzeć wystawę pt. „Żywot człowieka poczciwego”. Ekspozycja będzie czynna do końca 2018 r.

Fot: ARCHIWUM KW

Parowozownia Wolsztyn zaprasza na majówkę w kolejowym stylu! Od 27 do 29 kwietnia będzie można za darmo zwiedzać najstarszą w Europie czynną parowozownię oraz uczestniczyć w licznych atrakcjach. Jubileuszowa, XXV edycja Parady Parowozów w Wolsztynie, odbędzie się w sobotę 28 kwietnia. 

Fot: ARCHIWUM MOZK

Do 25 maja w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej można obejrzeć wystawę pt. „Kaliszanie na dawnej fotografii”.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Niepoprawny Konrad

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Czy to, co dzieje się na forum UE, wpływa na nasze codzienne życie?