Sobota 19 stycznia 2019
Dziś imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
Chwała Zwycięzcom!
Fot: A. BOIŃSKI
Bieżące wydanie:

Pod hasłem „Wolność liczy się w każdym wieku” w Poznaniu i Warszawie odbyły się obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, zorganizowane przez samorząd województwa. Kulminacją obchodów 27 grudnia w Poznaniu była uroczystość przy pomniku Powstańców Wielkopolskich, która rozpoczęła się późnym popołudniem, a więc w porze wybuchu przed stu laty powstańczych walk. Uczestniczyli w niej nie tylko przedstawiciele władz państwowych, rządowych i samorządowych, rodziny powstańcze, ale także tłumnie mieszkańcy regionu. Kończąc przemówienie, marszałek Marek Woźniak stwierdził: – Dziś, z dumą i wzruszeniem, mówimy: Gloria Victoribus – Chwała Zwycięzcom!

 
Fot: ARCHIWUM MPP

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprasza w 2 lutego do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, gdzie odbędzie się wydarzenie upamiętniające walki Powstańców Wielkopolskich w 1919 roku. 

Fot: ARCHIWUM WBPiCAK

Pierwszy nakład "Encyklopedii Powstania Wielkopolskiego 2018-2019" pod redakcją Janusza Karwata i Marka Rezlera rozszedł się w grudniu 2018 roku w trzy dni!

Fot: ARCHIWUM CKiS KONIN

Od 18 stycznia do 15 lutego w Galerii Wieża Ciśnień Centrum Kultury i Sztuki w Koninie można będzie obejrzeć wystawę pt. „w.e.f.r.a.g.m.e.n.t.a.c.h” Doroty Tołłoczko-Femerling.

Fot: ARCHIWUM MNRiPRS w SZRENIAWIE

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie przygotowało atrakcje dla dzieci podczas ferii zimowych, tj. od 14 do 25 stycznia.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Z Fileasem Foggiem do Australii

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Czy weźmiesz udział w jesiennych wyborach samorządowych?