Wtorek 24 kwietnia 2018
Dziś imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Powalczą o medale
Fot: ARCHIWUM
Bieżące wydanie:

Wielkopolska stawiana jest w kraju za wzór, jeśli chodzi o system wsparcia i rozwoju sportu młodzieżowego. To m.in. dlatego 27 kwietnia w Swarzędzu (hala w Zalasewie) zapłonie znicz XXIV ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w sportach halowych. Uczniowie w wieku od 13 do 17 lat powalczą o tytuły mistrzów Polski. W jakich dyscyplinach? W siatkówce kobiet i mężczyzn, boksie, szermierce, tenisie ziemnym i stołowym, w judo i taekwondo olimpijskim, w badmintonie, szachach i brydżu sportowym, w zapasach w stylu wolnym i klasycznym oraz zapasach kobiet, a także w gimnastyce: artystycznej, sportowej i na trampolinie.

Fot: ARCHIWUM MOZK

Ostatni weekend kwietnia to historyczna podróż w przeszłość, na którą zaprasza Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu-Zawodziu, oddział Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. 

Fot: ARCHIWUM MPP

W Gieczu można obejrzeć wystawę pt. „Żywot człowieka poczciwego”. Ekspozycja będzie czynna do końca 2018 r.

Fot: ARCHIWUM KW

Parowozownia Wolsztyn zaprasza na majówkę w kolejowym stylu! Od 27 do 29 kwietnia będzie można za darmo zwiedzać najstarszą w Europie czynną parowozownię oraz uczestniczyć w licznych atrakcjach. Jubileuszowa, XXV edycja Parady Parowozów w Wolsztynie, odbędzie się w sobotę 28 kwietnia. 

Fot: ARCHIWUM MOZK

Do 25 maja w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej można obejrzeć wystawę pt. „Kaliszanie na dawnej fotografii”.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Słynę z łagodności

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Czy to, co dzieje się na forum UE, wpływa na nasze codzienne życie?