Piątek 22 lutego 2019
Dziś imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Scenariusz dla Konina
Fot: ARCHIWUM WBPP
Bieżące wydanie:

Nowoczesna „dolina energetyczna”, inwestycje w technologię wodorową, rozwój odnawialnych źródeł energii – to najważniejsze spośród rozważanych przez samorząd województwa propozycji dla subregionu konińskiego. – Chcemy, by wschodnia Wielkopolska uzyskała nowe strategiczne scenariusze dla swojego rozwoju, niekoniecznie oparte wyłącznie o duży przemysł produkcji energii – mówi marszałek Marek Woźniak.

Fot: ARCHIWUM PTT

Polski Teatr Tańca realizuje w tym roku projekt pn. „Rok Wyklętych”. Jego pierwszą odsłoną będzie  teatralna epopeja, pokazująca wyklęcie Ziemi przez gatunek ludzki. Spektakl, którego premiera odbędzie się 29 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Tańca, wyreżyseruje Katarzyna Raduszyńska.

Fot: ARCHIWUM MPPP

Od 15 lutego do 1 września w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie będzie można obejrzeć wystawę „Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego”.

Fot: ARCHIWUM MPP

„Broń drzewcowa i uzbrojenie ochronne z Ostrowa Lednickiego, Giecza i Grzybowa” – to tytuł publikacji wydanej przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy dzięki dofinansowaniu z ministerstwa kultury.

Fot: ARCHIWUM WBPiCAK

Pierwszy nakład "Encyklopedii Powstania Wielkopolskiego 2018-2019" pod redakcją Janusza Karwata i Marka Rezlera rozszedł się w grudniu 2018 roku w trzy dni!

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Wytrwały kibic

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Jaka inwestycja będzie najważniejsza w nowej kadencji samorządu województwa?