Niedziela 24 marca 2019
Dziś imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
Sejmik działa po nowemu
Fot: A. BOIŃSKI
Bieżące wydanie:

Przypomnijmy: 21 października odbyły się wybory, w których mieszkańcy województwa ustalili skład Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Z kolei 23 listopada miała miejsce pierwsza sesja tego organu, podczas której radni obsadzili kluczowe stanowiska we władzach regionu (korzystając z najważniejszych przysługujących im kompetencji, wybrali marszałka województwa i pozostałych członków zarządu, a także przewodniczącego i wiceprzewodniczących sejmiku). Od tych wydarzeń minęło już kilka miesięcy, odbyły się cztery sesje sejmiku oraz kilkadziesiąt posiedzeń komisji. To dobry moment, by przypomnieć najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania wielkopolskiego sejmiku.

Fot: ARCHIWUM MUZEUM

Od 13 marca do 4 sierpnia w Muzeum Okręgowym w Lesznie będzie można obejrzeć wystawę „Zwierzęta duże i małe w malarstwie, grafice, rysunku”.

Fot: ARCHIWUM PTT

Polski Teatr Tańca realizuje w tym roku projekt pn. „Rok Wyklętych”. Jego pierwszą odsłoną będzie  teatralna epopeja, pokazująca wyklęcie Ziemi przez gatunek ludzki. Spektakl, którego premiera odbędzie się 29 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Tańca, wyreżyseruje Katarzyna Raduszyńska.

Fot: ARCHIWUM MOZK

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej przygotowało z okazji tegorocznych walentynek wystawę pt. „Zakochani w Kaliszu". 

Fot: ARCHIWUM MPPP

Do 28 lipca w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie czynna będzie wystawa pt. „Uwaga historia! Odtwórstwo historyczne wczesnego średniowiecza w Polsce”.

Jaka inwestycja będzie najważniejsza w nowej kadencji samorządu województwa?