Sobota 31 października 2020
Dziś imieniny: Krzysztofa, Augusta, Saturnina
Komu i kiedy pomagać?
Fot: ARCHIWUM ROPS
Bieżące wydanie:

W Wielkopolsce mieszka 3,5 mln ludzi: kobiet i mężczyzn, dzieci i osób starszych, ludzi zdrowych i sprawnych oraz zmagających się z różnymi schorzeniami. Części z nich żyje się dobrze i ze wszystkim zazwyczaj nieźle sobie radzą, innym jest już jednak trochę gorzej, ponieważ napotykają na różne życiowe problemy. Trudności mogą być przejściowe, np. utrata pracy czy kryzys psychiczny. Mogą jednak mieć charakter nieodwracalny, jak trwała niepełnosprawność. Wszyscy ludzie, których dotykają podobne problemy, mają prawo do wsparcia w ich rozwiązywaniu. Do świadczenia takiej pomocy powołane są różne instytucje, a w samej tylko Wielkopolsce działa ich kilka tysięcy.

 

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – jako wydawca „Monitora Wielkopolskiego” – zdobył wyróżnienie w konkursie „Medialna Perła Samorządu 2020”.

Fot: ARCHIWUM MPPP

Do 30 grudnia w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można obejrzeć wystawę pt. „Historyczne widowiska plenerowe na ziemi gnieźnieńskiej w latach 70. XX wieku”.

Fot: ARCHIWUM

Znana pisarka Joanna Jodełka publikuje w odcinkach kryminał, którego akcja dzieje się w pałacu w Winnej Górze. 

Fot: ARCHIWUM MUZEUM

Muzeum Okręgowe w Lesznie zaprasza do zwiedzania wystawy (czynnej do 31 grudnia w budynku dawnej synagogi przy ul. Narutowicza) pt. „Z głowy prababci – czepki, kopki, klapice...”. 

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Wojtek nie wierzy w Gwiazdora

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Jaka inwestycja będzie najważniejsza w nowej kadencji samorządu województwa?