Fot/Rys: ARCHIWUM MNRiPRS w SZRENIAWIE
Dla seniorów

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza (w ramach programu „Uniwersytet Ludowy dla dorosłych i dojrzałych”) na cykl interaktywnych lekcji muzealnych dla seniorów.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPPP
O Słowianach

Do 1 marca 2020 roku w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można obejrzeć wystawę pn. „Słowianie połabscy”.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Zdjęcia na dworcu

Koleje Wielkopolskie zapraszają, nie tylko podróżnych, na wystawy fotograficzne, przygotowywane na Dworcu Letnim w Poznaniu przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury. 

Kursy retro

Parowozownia Wolsztyn zachęca do podróży pociągiem retro na linii Poznań Główny – Swarzędz – Poznań Główny. Podczas wakacji w każdą sobotę wolsztyński parowóz poprowadzi skład pięciu zabytkowych wagonów z lat 20. i 30. XX wieku.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPPP
Dawna muzyka

Od 15 lutego do 1 września w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie będzie można obejrzeć wystawę „Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego”.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPP
Broń z Lednicy

„Broń drzewcowa i uzbrojenie ochronne z Ostrowa Lednickiego, Giecza i Grzybowa” – to tytuł publikacji wydanej przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy dzięki dofinansowaniu z ministerstwa kultury.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Będzie dodruk Encyklopedii Powstania Wielkopolskiego!

Pierwszy nakład "Encyklopedii Powstania Wielkopolskiego 2018-2019" pod redakcją Janusza Karwata i Marka Rezlera rozszedł się w grudniu 2018 roku w trzy dni!

Fot/Rys: ARCHIWUM MOZK
Obóz w obiektywie

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej zaprezentowało album pt. „Szczypiorno. Tu rodziła się niepodległość”.

Fot/Rys: ARCHIWUM MUZEUM
Walka ziemian

W Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy można obejrzeć wystawę „Ziemiańskie drogi do niepodległości. Powstańcy Wielkopolscy”.