Fot/Rys: P. RATAJCZAK
Świętujemy 30. rocznicę wyborów

Tort Wolności, rozświetlenie neonu „Wolność”, koncert donGURALesko, debata w Centrum Kultury Zamek oraz wystawa „Krok ku Wolności. Wybory czerwcowe 1989 w Wielkopolsce” – w ten sposób będziemy świętowali rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r. Na placu Wolności stanie też ogromny telebim, na którym będzie można oglądać uroczystości w Gdańsku.

Fot/Rys: ARCHIWUM MUZEUM
Zwierzę na obrazie

Od 13 marca do 4 sierpnia w Muzeum Okręgowym w Lesznie będzie można obejrzeć wystawę „Zwierzęta duże i małe w malarstwie, grafice, rysunku”.

Fot/Rys: ARCHIWUM PTT
Rok wyklętych

Polski Teatr Tańca realizuje w tym roku projekt pn. „Rok Wyklętych”. Jego pierwszą odsłoną będzie  teatralna epopeja, pokazująca wyklęcie Ziemi przez gatunek ludzki. Spektakl, którego premiera odbędzie się 29 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Tańca, wyreżyseruje Katarzyna Raduszyńska.

Fot/Rys: ARCHIWUM MOZK
O zakochanych

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej przygotowało z okazji tegorocznych walentynek wystawę pt. „Zakochani w Kaliszu". 

Fot/Rys: ARCHIWUM MPPP
Historia i pasja

Do 28 lipca w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie czynna będzie wystawa pt. „Uwaga historia! Odtwórstwo historyczne wczesnego średniowiecza w Polsce”.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPPP
Dawna muzyka

Od 15 lutego do 1 września w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie będzie można obejrzeć wystawę „Kultura muzyczna w początkach państwa polskiego”.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPP
Broń z Lednicy

„Broń drzewcowa i uzbrojenie ochronne z Ostrowa Lednickiego, Giecza i Grzybowa” – to tytuł publikacji wydanej przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy dzięki dofinansowaniu z ministerstwa kultury.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Będzie dodruk Encyklopedii Powstania Wielkopolskiego!

Pierwszy nakład "Encyklopedii Powstania Wielkopolskiego 2018-2019" pod redakcją Janusza Karwata i Marka Rezlera rozszedł się w grudniu 2018 roku w trzy dni!

Fot/Rys: ARCHIWUM MOZK
Obóz w obiektywie

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej zaprezentowało album pt. „Szczypiorno. Tu rodziła się niepodległość”.