Fot/Rys: ARCHIWUM
Plenerowa muzyka nad Wartą

Filharmonia Poznańska wspólnie z firmą Aquanet zaprasza 20 maja o godz. 19.30 na Łęgi Dębińskie w Poznaniu, gdzie zaplanowano plenerowy koncert muzyki filmowej.

Fot/Rys: ARCHIWUM CKIS W KONINIE
Kobiety w Koninie

Do 31 maja w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie można zobaczyć wystawę malarstwa (mieszkającej w Bostonie) Marleny Bocian-Hewitt pt. „Kobieta”.

Fot/Rys: ARCHIWUM TEATRU WIELKIEGO
Gra o miłość

13 maja w Teatrze Wielkim w Poznaniu zaplanowano premierę baletu „Anna Karenina” Rodiona Szczedrina.

Fot/Rys: FUNDACJA EKOS
Kto wygrał złotą żabkę?

Zakończyła się kolejna edycja konkursów, dofinansowanych przez samorząd województwa, przeprowadzanych przez Fundację Edukacji Społecznej „EKOS” w dziedzinie języka polskiego i literatury oraz matematyki.

Fot/Rys: ARCHIWUM UMWW
Turniej na 100 „orlikach”

W kwietniu na ponad stu boiskach rozpoczynają się rozgrywki w piłkę nożną i koszykówkę. Finał w czerwcu w Szamotułach.

Fot/Rys: ARCHIWUM MPPP
Wikingowie w Polsce

Do 16 lipca w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie można obejrzeć wystawę pt. „Wikingowie w Polsce? Zabytki skandynawskie z ziem polskich”.

Fot/Rys: ARCHIWUM TN
Lot na Marsa

Co w najbliższym czasie zobaczą widzowie Teatru Nowego w Poznaniu?

Fot/Rys: ARCHIWUM PTT
Rozmowy o tańcu

Polski Teatr Tańca – Balet Poznański rozpoczął w lutym cykl comiesięcznych rozmów czwartkowych o sztuce pn. „Odpowiednie dać tańcowi słowo”.

Fot/Rys: ARCHIWUM WBPiCAK
Wokół poety

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu wydała tom „Rzeczy do nazwania. Wokół Kornhausera” pod redakcją Adriana Glenia i Jakuba Kornhausera.

Fot/Rys: ARCHIWUM
Płytowy rarytas

Czy może być lepsze uczczenie Roku Feliksa Nowowiejskiego i Roku Henryka Sienkiewicza, niż przypomnienie oratorium „Quo vadis” autorstwa związanego z Poznaniem kompozytora?