Środa 5 sierpnia 2020
Dziś imieniny: Emila, Karoliny, Kary
Wypocznij w Wielkopolsce
Fot: PIOTR RATAJCZAK
Bieżące wydanie:

Pandemia sprawia, że musimy zmienić wakacyjne plany. Zamiast wyjazdów zagranicznych, nad morze czy w góry, warto rozważyć wypoczynek u nas: nad wodą, wśród lasów, zabytków i innych atrakcji. A może w myśl zasady, by unikać tłoku i zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie…” wyjechać w tym roku na dłuższy urlop tuż za miedzę? Odwiedzić atrakcje Szlaku Piastowskiego, podziwiać uroki Wielkiej Pętli Wielkopolski albo skorzystać z bogatej oferty naszych gospodarstw agroturystycznych?

 
Fot: ARCHIWUM MPP

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy zaprasza do zwiedzania wystawy czasowej rzeźb Piotra Rogalińskiego pt. „Nie-zabawki, człowiek nie-zabawka”.

Fot: ARCHIWUM MNRiPRS w SZRENIAWIE

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie zaprasza na kilka wydarzeń, organizowanych w każdą lipcową sobotę i niedzielę. 

Fot: ARCHIWUM MPP

Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy przygotowało w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach nową wystawę stałą pt. „Dziekanowice i ich mieszkańcy”.

Fot: ARCHIWUM MPP

„Broń drzewcowa i uzbrojenie ochronne z Ostrowa Lednickiego, Giecza i Grzybowa” – to tytuł publikacji wydanej przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy dzięki dofinansowaniu z ministerstwa kultury.

Fot: M. GRELA
Monitorujemy radnych

Z Wieniawą bez patosu

kadencja 2010-2014 »
kadencja 2006-2010 »
Jaka inwestycja będzie najważniejsza w nowej kadencji samorządu województwa?